Žurnalistas Jonas Laurinavičius ir Onuškis, Kaišiadorys, knygnešiai bei knygos

Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje

Greta mažosios kultūros sostinės Onuškio gimęs ir užaugęs žurnalis­tas ir rašytojas Jonas Laurinavičius, ketvirtį amžiaus vairavęs „Kaišiadorių aidų“ redakcijos vairą,  yra išleidęs 140 autorinių knygų, dar kone antra tiek parengęs ir redagavęs. Nuo pat jaunystės J. Laurinavičius domisi ir kraštotyra, kone pusė jo parašytų ar sudarytų knygų yra apie gimtąjį kraštą, jo žmones ir kultūros vertybes.  

Su J. Laurinavičiumi, Kaišiadorių rajono savivaldybės garbės piliečiu ir Kultūros premijos laureatu,  apdovanotu ir medaliais už „Už nuopelnus Lietuvai“, „Už nuopelnus kraštotyrai“, „Už nuopelnus žurnalistikai“, kalbėjomės apie jo žurnalistinį darbą, knygas ir veiklumo receptus.

„Žeme, ar Tu nepavargai…“

Lidija Veličkaitė

Tokiu žemišku kreipiniu „Žeme, ar Tu nepavargai…“ Seimo II rūmų pirmo aukšto galerijoje rugpjūčio 18 dieną surengta dailės pedagogės, tautodailininkės Julijos Danguolės Kaunienės paroda. Parodos iniciatorius Seimo narys Algis Strelčiūnas. Parodoje eksponuojami 25 nedidelio formato paveikslai, kuriuose vyrauja grafika, pastelinė tapyba, koliažai, akvarelė ir autorinė technika.

Zakristijonui Kostui keičiasi tik metai 

Ieškodama informacijos, perverčiau ne tik 100 „Šv. Domininko varpo skambesys“ laikraščio numerių, bet teko peržvelgti į buvusi Palėvenės ir Kupiškio parapijų laikraštį „Tau parapijieti“. Ir štai radau. 2009 metų rugpjūčio mėnesio laikraštyje, vienas straipsnis prasideda taip: Prieš 65-erius metus, rugpjūčio…

Parapijos bendruomenėje – kaip šeimoje

Birutė Nenėnienė 

Pilviškių Švč. Trejybės parapijos klebonas kun. Gediminas Bulevičius visada viešai taria padėkos žodžius aktyviems parapijos bendruomenės nariams už įvairiausius savanoriškai atliktus darbus, parodytą iniciatyvą. Dažną kartą įvardijamas Saulius Vabalas. 

Devyniasdešimtmetė Marija – laimingiausias žmogus

„Prisiminkite praeitį, prakalbinkite senolius – nėra nuobodu kalbėtis su vyresnio amžiaus žmonėmis. Eikite pas senolius ir paprašykite, kad jie jums papasakotų apie jūsų tautos šaknis, džiaugsmus, kentėjimus ir vertybes...“ 

(Iš popiežiaus Pranciškaus kalbos susitikime su Lietuvos jaunimu Vilniaus Katedros aikštėje 2018 m. rugsėjo 22 d.)

Jaunimas klausėsi senelių

Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos (Šiaulių vyskupija) „Carito“ savanoriai, paskatinti „Lietuvos Carito“, tęsia senelių lankymą ir popiežiaus Pranciškaus laiško, skirto 4-ajai Pasaulinei senelių ir pagyvenusių žmonių dienai, dalinimą. Savo įspūdžiais iš kelionės dalinasi jaunoji karitietė Viktorija: „Liepos…

Gyvenimo knyga – apie miesto želdynus

Steponas Deveikis, 
Vaiva Deveikienė

KAUNAS. Dar balandžio 6 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto E. Levino centre įvyko Lietuvos kraštovaizdžio architektūros veterano Regimanto Pilkausko (g. 1939) veikalo Miesto želdynų plėtotė trečiosios dalies, knygos Želdynų projektavimas pristatymas.  Pirmosios trilogijos dalys išleistos kiek anksčiau – 2019 metais (I. Miesto želdynai) ir 2020 metais (II. Kraštovaizdžio planavimas). Visos trys dalys puikiai parengtos, patraukliai sumaketuotos, gausiai iliustruotos (nuotraukos, brėžiniai, schemos), turi akademinius knygos struktūros sandus – literatūros ir šaltinių sąrašus, asmenvardžių ir aptartų projektų vietovardžių rodykles, pratarmes ir pabaigos žodžius, išsamias santraukas anglų kalba.

Senjorai, internetas ir telefoniniai sukčiai

Grita Raibužytė

Šį birželį „Telia“ organizavo senjorams nemokamų renginių, kuriuose mokė atpažinti pavojus internete. Paskaitų metu bendrovės ekspertai pasakojo, kaip saugiai elgtis elektroninėje erdvėje, socialiniuose tinkluose ir kaip nepasiklysti informacijos džiunglėse. Vis dėlto renginiuose dalyvavusius vyresnės kartos atstovus labiausiai domino praktiški klausimai, pradedant telefoniniais sukčiais ir baigiant apsipirkimu internete.

Dažniausiai pagalbos reikia vienišoms mamoms ir senjorams 

Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) jau daugiau, kaip pusmetį vykdo trumpojo humanitarinės pagalbos numerio 111 veiklą – maistu, higienos priemonėmis, kitais reikalingais daiktais ir konsultacijomis padeda nemokamu trumpuoju numeriu paskambinusiems ir pagalbos prašantiems asmenims, atsidūrusiems krizėje ar nelaimėje. Daugiausiai trumpuoju pagalbos numeriu skambina vyresni vieniši žmonės, senjorai arba vienišos mamos, nebeturinčios galimybių tinkamai pasirūpinti savo vaikais. „Istorijos, kurias išgirstame iš pagalbos besikreipiančiųjų, kartais atrodo, kaip iš filmo. Tačiau visos jos, deja, netgi labai tikros, tuo įsitikinti kiekvieną dieną turime galimybę patys“, – pasakoja trumpojo humanitarinės pagalbos numerio 111 projekto vadovė Gabija Mackevičienė. 

„Nepalik manęs senatvėje“ (plg. Ps 71, 9)

Žinia 4-osios Pasaulinės senelių ir pagyvenusių žmonių dienos, minėtos liepos 28 dieną, proga

Brangūs broliai ir seserys!

Dievas niekada neapleidžia savo vaikų, niekada. Net ir tada, kai metų vis daugėja, o jėgos mąžta, kai plaukai pražyla, o socialinis vaidmuo sumenksta, kai gyvenimas tampa mažiau produktyvus ir gali atrodyti beprasmis. Dievas žvelgia ne į išvaizdą (plg. 1 Sam 16, 7) ir nedvejodamas pasirenka tuos, kurie daugeliui atrodo nereikšmingi. Jis neatmeta nė vieno akmens, priešingai, „senesnieji“ sudaro saugų pamatą, ant kurio gali remtis „naujesni“ akmenys, kad visi kartu statydintųsi į dvasinį statinį (plg. 1 Pt 2, 5).