Džiaugdamiesi nepamirškime kenčiančiųjų

Sekmadienio Mišių pabaigoje, prieš palaiminimą ir velykinę antifoną „Regina Caeli“, popiežius Leonas XIV padėkojo visiems, dalyvavusiems jo tarnystės pradžios iškilmėse, ir prašė melstis už nuo karų kenčiančius žmones visame pasaulyje. „Šios šventės pabaigoje sveikinu ir dėkoju visiems jums, romiečiams ir…

Karo pabaigos minėjimas

Gegužės 8 dieną Šilutės rajone paminėtos Antrojo pasaulinio karo pabaigos 80-osios metinės. Šv. Mišioms Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje vadovavęs Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius kalbėjo: „Melskime už nesuskaitomas karo aukas, melskime, kad gailestingasis Dievas gydytų žmonių širdyse karo žaizdas, o užvis labiau melskime taikos, kad žmonija suprastų, jog kariniai konfliktai neišsprendžia problemų, bet jas dar labiau pagilina“.

Tikėjimui reikia nuolatinio „pasikrovimo“

Kauno arkivyskupijoje

Jonavos dekanate

JONAVA. Gegužės 9 dieną Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje vyko iškilminga šventė – net 91 jaunuolis ir daugiau nei 20 suaugusiųjų priėmė Šventosios Dvasios dovaną per Sutvirtinimo sakramentą. Sutvirtinimas – tai tarsi dvasinė „renovacija“, kurioje Šventoji Dvasia, kaip trečiasis Švenčiausiosios Trejybės asmuo, sustiprina žmogų tikėjimo kelionėje. Jauni žmonės šiame etape siekia atpažinti Dievo ženklus savo gyvenime, augti tikėjime ir patirti bendrystę.

Pirmosios Komunijos vaikų piligrimystė 

Vilniaus arkivyskupijoje

Ignalinos dekanate

VISAGINAS. Šv. apaštalo Pauliaus parapijos Pirmosios Komunijos vaikai kartu su kunigu, katechete ir tėvais išvyko į Vilnių, kur dalyvavo ekskursijoje „Šventųjų keliais“. Kelionė prasidėjo gegužės 17-osios rytą.

Mojavos giesmės ir dainos

KLAIPĖDA. Gegužės 13 dieną Etnokultūros centras kvietė į tradicinių giedojimų vakarą „Mojavos – giedokime ir dainuokime drauge“. Mojavos, Majus, Gegužinės – tai „vardai“, kuriais vadinami gegužės mėnesį vykstantys maldingi/dainingi vakarai. Tai graži tradicija sujungianti liaudiškąjį pamaldumą Švč. Mergelei Marijai su…

Prisilietimas prie genijaus kūrybos

Dalia KORŠUL

KAZITIŠKIS. Tikra, nuoširdu ir gera. Tokios emocijos gegužės 9-ąją tvyrojo Kazitiškio bibliotekoje po renginio „M. K. Čiurlionis – lietuviškosios tapatybės simbolis“. Literatūrinės – muzikinės kompozicijos autorius – kaunietis Antanas Bakutis.

Ukrainos karo aukų atminimo ąžuolynas

Gegužės 1 dieną Lekėčiuose, Šakių rajone, esančiame Ukrainos karo aukų atminimo ąžuolyne XIX Vyriausybės nariai ir daugybė aktyvių visuomenės narių dalyvavo medelių sodinimo iniciatyvoje. Atvyko didžioji dalis ministrų su premjeru Gintautu Palucku, iš 14 ministrų nedalyvavo šeši, tačiau juos vadavo…

Vilniaus priemiesčio istorija – knygoje

Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje

RUDAMINA. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje įvyko Irenos Fedorovič-Vasilevskos knygos „Apie ką byloja amžiai“ („O czym szumią wieki…“), išleistos lietuvių ir lenkų kalbomis, pristatymas. Renginys buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Rudamina – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2025“ ir tapo vienu iš svarbiausių šių metų kultūros renginių bibliotekoje.

Lenkų filmas skatino susimąstyti 

Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje

RUDAMINA. Kultūros centre vyko unikalaus dokumentinio filmo „Jėzaus veidas“ peržiūra. Filmo peržiūroje dalyvavo gausus būrys Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokinių, mokytojų ir auklėtojų. Jaroslavo Rendziako (Jarosław Rędziak) režisuotas filmas „Jėzaus veidas“ Lenkijos kino teatruose pasirodė 2023 metų spalį. Jame pasakojama apie tris relikvijas – Šv. Veronikos drobulę iš Manopelo, Turino drobulę ir Dievo Gailestingumo paveikslą – bei ant jų pavaizduotą Jėzaus veidą. Į įvykius Jeruzalėje ir detektyvines paieškas Italijoje įkomponuota istorija, susijusi su Vilniumi. Filmo kūrybinę grupę įkvėpė Šventojo Rašto 27-osios psalmės fragmentas.