Paskelbtas Vatikano dokumentas dėl Švč. Mergelės Marijos apsireiškimų Medžiugorjėje vertinimo
Mindaugas BUIKA
Dabartinėje gausių konfliktų ir karų epochoje popiežiui Pranciškui ir visai Katalikų Bažnyčiai nuolat meldžiant Dievo Motinos užtarimo, kad planetoje būtų atkurta tvirta taika, Tikėjimo mokymo dikasterija paskelbė dokumentą „Taikos karalienė“ apie šį titulą turinčios Švč. Mergelės Marijos manomus apsireiškimus Bosnijos ir Hercegovinos vietovėje Medžiugorjėje.
Popiežius Pranciškus vertina Liuksemburgo visuomenės ir Bažnyčios gyvenimą ir darbus
Mindaugas BUIKA
Vaidmuo Europos kryžkelėje
Popiežius Pranciškus praėjusioje 46-oje užsienio apaštalinėje kelionėje pakeliui į Belgiją su trumpu, bet prasmingu vizitu aplankė Liuksemburgo didžiąją kunigaikštystę. Savo dviejuose pasisakymuose nedidelėje, bet turtingoje ir įtakingoje katalikiškoje Europos Sąjungos valstybėje steigėjoje, jis aktualiai palietė visam žemynui svarbius socialinio ir religinio gyvenimo klausimus.
Lietuvoje, o ir kitose postsovietinėse šalyse bei vadinamosiose išsivysčiusiose Europos valstybėse jaučiame sudėtingą demografinę padėtį. Šeimos nenori auginti daugiau vaikų, jau įprasta gyventi susidėjus, kai vaikai neturi tikros šeimos pavyzdžio. Kasmet gimsta vis mažiau vaikų.
Popiežiaus Pranciškaus pastabos Indonezijos visuomenės ir islamo atstovams Mindaugas BUIKA Vienybės įvairovėje palaikymas Neseniai pasibaigusioje 45-oje ir ilgiausioje popiežiaus Pranciškaus užsienio apaštalinėje kelionėje į keturias Pietryčių Azijos bei Okeanijos šalis, globalinio tarpreliginio ir politinio dialogo atžvilgiu ypatingo dėmesio susilaukė jo…
Prisiminta prieš 60 metų paskelbta popiežiaus Šv. Pauliaus VI programinė enciklika „Ecclesiam Suam“, dariusi įtaką Vatikano II Susirinkimo nuostatoms Mindaugas BUIKA Apaštalavimo užduoties samprata Popiežiaus Pranciškaus vadovaujamai Katalikų Bažnyčiai savoje apaštalavimo misijoje dabar vedant atkaklų dialogą su vis labiau sekuliarizuotu…
Popiežiai Šv. Jonas Paulius II, Benediktas XVI ir Pranciškus apie priklausomybių priežastis ir jų įveikimą
Mindaugas BUIKA
Didžiosios tragedijos veiksniai
Gerai žinomas Bažnyčios mokymas apie mirtiną narkomanijos blogį, raginant griežtai kovoti su neteisėta kvaišalų gamyba ir nusikalstama prekyba, stiprinti prevencijos pastangas, gydyti į priklausomybės liūną patekusius asmenis, skatinti jų dvasinį atsinaujinimą ir reabilitaciją.
Popiežiaus Pranciškaus mintys, išsakytos Italijos katalikų Socialinės savaitės dalyviams
Mindaugas BUIKA
Popiežiaus Pranciškaus kvietimu šį rugpjūčio mėnesį ypatingu būdu meldžiantis už politinės tarnystės kilnumą, norime apžvelgti jo mintis, išsakytas Italijos katalikų 50-osios Socialinės savaitės dalyviams.
Paskelbtas Vyskupų Sinodo sesijos darbo dokumentas „Instrumentum laboris“
Mindaugas BUIKA
Klausymosi ir veikimo vienovė
Artėjant rudenį vyksiančiai Vyskupų Sinodo XVI eilinės generalinės asamblėjos antrajai sesijai, kurioje toliau bus nagrinėjama pirmoje sesijoje svarstyta sinodiškumo Bažnyčioje tema, Vatikane pristatytas būsimosios sesijos darbo dokumentas „Instrumentum laboris“ (IL), kaip parengiamosios veiklos rezultatas.
Bažnyčios mokymas apie sunkių ligonių paliatyviosios slaugos svarbą
Mindaugas BUIKA
Viltingas akademijos projektas
Plintant „mirties kultūrai“ dažnai girdime apie stengimąsi primesti nužmogintos visuomenės modelį, kuriame gausėjant pagyvenusių žmonių, ypač sunkių ligonių ir neįgaliųjų, siūloma rinktis eutanaziją – „švelnų“ nužudymą ar „paramą“ savižudybei. Bažnyčia, ryžtingai atmesdama šį moraliai nepateisinamą pasikėsinimą į žmogaus gyvybę, siūlo vystyti ir taikyti skausmą bei neviltį mažinančią paliatyviąją slaugą. Tokią iniciatyvą palaikydama Popiežiškoji gyvybės akademija prieš kurį laiką pradėjo „Pallife“ projektą, kurį įgyvendinant visame pasaulyje stengiamasi skleisti Bažnyčios mokymą, kad paliatyvioji slauga yra ne tik medicininis rūpinimasis silpnaisiais ir pažeidžiamaisiais.
Popiežius Pranciškus iškelia pasauliečių tikinčiųjų organizuoto veikimo svarbą
Mindaugas BUIKA
Jau dabar akivaizdu, kad popiežiaus Pranciškaus pranašiškai inicijuotas sinodinio atsinaujinimo procesas bus didžiausias istorinis jo magisterinio mokymo paveldas. Savąją sinodiškumo viziją Šventasis Tėvas dar kartą išsamiai išdėstė birželio 13 dieną audiencijoje priėmęs bažnytinių judėjimų ir organizacijų vadovus, kuriems sakytoje kalboje pabrėžė dvasinio atsivertimo reikšmę šiame kelyje. Susitikimą Vatikane tema „Sinodiškumas, kaip tikinčiųjų Bažnyčioje veikimo būdas“ buvo surengusi Pasauliečių, šeimos ir gyvybės dikasterija, kasmet organizuojanti veiklių katalikų lyderių tarptautinius pasitarimus bažnytinio ir visuomeninio gyvenimo aktualijų svarstymui.
Naujas Vatikano dokumentas „Romos vyskupas“ apibendrina ekumeninį dialogą dėl apaštalo Šv. Petro įpėdinio vaidmens Mindaugas BUIKA Šv. Jono Pauliaus II kvietimas Džiugu pripažinti, kad po kurio laiko vėl sulaukėme solidaus Katalikų Bažnyčios ekumeninio dokumento, skirto Popiežiaus, kaip apaštalo Šv. Petro…